Kapitálové životní pojištění nebo také spořící životní pojištění bylo u nás oblíbeným typem životního a to především díky tomu, že je podobně jako penzijní připojištění podporováno státem formou daňového odpočtu. Dnes je však oblíbenější investiční životní pojištění. Proč?
KŽP se skládá z pokrytí výdajů na zajištění rizika a spořící složky. Princip je jednoduchý. Vy si zvolíte, jak velkou část peněz chcete vkládat na pojištění pro případ smrti a pro případ dožití a jak velkou část chcete zhodnocovat. Zhodnocení je v době nízkých úraků sice garantované, avšak velmi nízké. V případě smrti jsou pak peníze z pojistky vyplaceny vaší rodině a při dožití je vyplacena dohodnutá naspořená částky. Máte tedy na důchod peníze k dobru.
Pozor: Zjistěte si, jestli vaše kapitálové životní pojištění kryje např. invaliditu způsobenou infarktem či mozkovou mrtvicí. Bohužel se již stalo, že klient zůstal upoután na lůžku jako bezmocný a rodina ze špatně nastavené životní pojistky nic nedostala.
>> Žádost o kapitálové životního pojištění
Na webové stránce - Kapitálové životní pojištění (srovnání) si můžete nechat porovnat kapitálové životní pojistky od mnoha pojišťoven.
Díky zhodnocení je kapitálové životní pojištění výhodnější jak mnoho spořících účtů, jeho vlastnost je však taková, že není během placení možné měnit celkovou částku ani podíl mezi pojištěním a spořící složkou. Více flexibilní podmínky a větší možnosti u spořící složky umožňuje investiční životní pojištění. Navíc je oblíbenější, protože přinést i v době nízkých úrokových sazeb atraktivní zhodnocení.
Tomáš k Kapitálové životní pojištění
Dneska už je kžp mimo. ižp je jediná možnost, protože vám nikdo nedá nic garantovaně.